Poseł

Porozmawiaj z biurem posła

Porozmawiaj Online Napisz do nas... Wyślij

 

Życiorys

Patryk Jaki  - Polski polityk. Doprawdział do rehablitacji przez Sejm RP Ryszarda Kuklińskiego. Autor akcji "Bezpłatne autostrady" oraz "Przywracamy lekcje historii do szkół”, w ramach której zebrano w całej Polsce ponad 150 000 podpisów. Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wolnego Rynku. Autor Raportu o Stanie Polskiej Infrastruktury 2012. Jako pierwszy w historii poseł z Opolszczyzny przedstawiał w imieniu całej opozycji wniosek o wotum nieufności wobec konstytucyjnego ministra (infrastrukury - Sławomira Nowaka).  Organizator Okrągłego Stołu dotyczącego sytuacji niepełnosprawnych dzieci w Polsce, w efekcie którego powstał raport, katalogujący najważniejsze problemy i pomysły na ich rozwiązanie. Współautor Programu Zjednoczonej Prawicy dla polskiego sportu. Członek Parlamentarnego Zespółu Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poseł na Sejm RP, Rzecznik Zjednoczonej Prawicy. Delegat Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej do współpracy z Parlamentem Litwy.


Życiorys:
Urodził się 11.05.1985 roku w Opolu. Pracował jako dziennikarz w opolskiej gazecie. Następnie zajmował się marketingiem i promocją jako specjalista w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Następnie kierował oddziałem SKOK na region opolski, potem pracował w administracji, prowadził biuro poselskie, a w 2006 roku został członkiem gabinetu politycznego Wojewody Opolskiego. Pracował dla Posła do Parlamentu Europejskiego Prof. Ryszarda Legutki.

Patryk Jaki ukończył jeden z najlepszych w Polsce wydziałów Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim, uzyskując tytuł magistra.

W 2006 roku został najmłodszym w historii Opola radnym. W 2010 roku ponownie został wybrany Radnym Miasta Opola, następnie Przewodniczącym Klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz szefem komisji rewizyjnej. W 2010 roku został w plebiscycie największego regionalnego dziennika wybrany „Najlepszym radnym w mieście” rok później przyznano mu tytuł „Hitu Opolszczyzny w 2011 r.”.

7 lat kierował stowarzyszeniem „Młodzi Konserwatyści”, którego członkowie organizowali większość życia patriotycznego w regionie. Inicjowali m.in. budowę pomnika Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego, ronda Płk. Kuklinskiego, budowę największej biało-czerwonej flagi czy ustanowienia 1 marca ogólnopolskim dniem Żołnierzy Wyklętych.

Patryk Jaki to również autor „Ustawy Żłobkowej”, przyznającej prawa młodym rodzicom do niższych opłat za opiekę na dzieckiem.

W lipcu 2014 roku zasiadł w klubie poselskim Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 roku działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica (także został jego rzecznikiem). W 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 29 923 głosy).

Od listopada 2015 roku pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.