Poseł

Porozmawiaj z biurem posła

Porozmawiaj Online Napisz do nas... Wyślij

 

Patryk Jaki Wiceministrem Sprawiedliwości!

Dziś Premier Beata Szydło powołała posła Patryka Jakiego na urząd Wiceministra Sprawiedliwości - Sekretarzem Stanu, pierwszego zastępcę Konstytucyjnego Ministra Sprawiedliwości, a wkrótce również Prokuratora Generalnego.

Poseł zapowiada, że będzie twardo walczyć z przestępczością i reformować wymiar sprawiedliwości, który w Polsce jest zbyt często wymiarem niesprawiedliwości. Sądy mają zacząć służyć ludziom.

Zapowiada też, że zajmę się odbieraniem dzieci za biedę oraz walkę z  mafią z Wołczyna.

wiceminister_n

15fd5f2bb6b5c29f59bc4fe89c9bf019

 

Nto.pl
Radio.Opole.pl
24Opole.pl

Podsumowanie pracy poselskiej 2011 - 2015

Zachęcamy do zapoznania się podsumowaniem pracy parlamentarnej posła Patryka Jakiego w mijającej kadencji 2011 - 2015.

Raport z pracy poselskiej 2011 - 2015.

Raport z prac Okrągłego Stołu ws. niepełnosprawnych

W ostatnich miesiącach Patryk Jaki organizował "Okrągły Stół" i konsultacje dotyczące sytuacji niepełnosprawnych dzieci w Polsce. Na bazie tych dyskusji powstał dokument, który skatalogował najważniejsze problemy i pomysły na ich rozwiązanie. 

 

raport  

Teraz trafił do oceny i konsultacji kolejnych instytucji.

Pobierz dokument:
Wyniki "Okrągłego Stołu" ws. niepełnosprawnych - raport

Patryk Jaki najlepszym parlamentarzystą Opolszczyzny wg NTO

Głosami ponad 10 tys opolan Patryk Jaki wygrał plebiscyt dziennika NTO na najlepszego parlamentarzystę Opolszczyzny.

plebiscyt_n


NTO.pl

Konwencja Zjednoczonej Prawicy: Przedstawiałem program dla sportu

Na Konwencji Zjednoczonej Prawicy przedstawiałem program dla sportu prawdopodobnego nowego rządu. Polski sport wymaga poprawy prawa, stworzenia zachęty dla biznesu inwestującego w sport, zmniejszenia biurokracji.

Trzeba upowszechnić kulturę fizyczną, zreformować lekcje WF-u, efektywnie wykorzystać nowe obiekty.

Polskę można skutecznie promować poprzez duże imprezy sportowe, trzeba zreformować i ujednolicić systemy szkolenia młodzieży, kontynuować program budowy powszechnej infrastruktury sportowej – to w dużym skrócie powinny być priorytety nowego rządu w zakresie sportu.

1_n
3_n
6_n
Więcej zdjęć w Galerii

Konwencja Zjednoczonej Prawicy - zorganizowałem panel o cyberbezpieczeństwie

Podczas konwencji Zjednocznej Prawicy zorganizowałem z pomocą Instytutu Kościuszki oraz prowadziłem debatę o Cyberbezpieczeństwie i cyfryzacji jako strategicznym wyzwaniu dla państwa - temat dziś w Polsce bardzo niedoceniany – a strategiczny dla najważniejszych państw świata.

W debacie wzięli udział fachowcy w tej dziedzinie:

  • prof. Andrzej Zybertowicz (polski socjolog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny UMK w Toruniu, publicysta)- wyzwania, szanse i zagrożenia gospodarki cyfrowej,
  • dr Przemysław Żurawski vel Grajewski(polski politolog, współpracownik Ośrodka Myśli Politycznej, członek Instytutu Europejskiego w Łodzi, pracownik badawczy Centrum Europejskiego Natolin. Wykładowca Krajowej Szkoły Administracji Publicznej) - geopolityczne aspekty, wojna hybrydowa,
  • Zbigniew Fałek - ekspert Instytutu Kościuszki i Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC - infrastruktura krytyczna - systemowe wyzwania dla Państwa,
  • Tomasz Klimek - Z-ca szefa ABW w l. 2006-2007 - aspekty bezpieczeństwa teleinformatycznego państwa,
  • Tomasz Szatkowski - prezes Narodowego Centrum Studiów Strategicznych - cyberobrona, cyberarmia, artykuł 5 Traktatu Waszyngtońskiego, obrona kolektywna,
  • Patryk Jaki - poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wolnego rynku - Cyfrowe wyzwania dla administracji

1-450x338
4-450x300
5-450x300

Więcej zdjęć w Galerii

Złożyłem projekt ustawy ws. legalizacji medycznej marihuany

Od lat jestem zdecydowanym zwolennikiem twardej polityki państwa wobec narkotyków. Prawie każdy uzależniony od narkotyków twardych zaczynał od narkotyków lekkich. Z powodu używania narkotyków wzrasta liczba wypadków, w ciągu ostatnich 10 lat wg. statystyk policji aż 25 krotnie wzrosła liczba kierowców złapanych pod wpływam marihuany. Od lat rośnie przestępczość na tym tle. Jednak trzeba rozróżnić marihuanę do celów rekreacyjnych od tej do używanej celów leczniczych (precyzyjnie jej składu np. CBD). Lekarze w Centrum Zdrowia dziecka mówią, że składnik marihuany pomaga np. w najcięższych przypadkach padaczki lekoodpornej.

Polityka to służba i pomoc drugiemu człowiekowi - nie mam serca odmówić pomocy matce, której dziecko ma 160 ataków padaczki dziennie - stąd bierze się moja inicjatywa. Marihuana tylko do leczenia. Tylko na receptę, tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Moja wypowiedź podczsa debaty m.in z ministrem zdrowia na temat stosowania marihuany jako lek.


Rp.pl
Wp.pl
Nto.pl
24Opole.pl
Opole.Gazeta.pl

Podsumowanie mojej parlamentarnej pracy w NTO

Dziś w Nowej Trybunie Opolskiej podsumowanie kadencji opolskich posłów. Tak redaktor Krzysztof Ogiolda ocenia moją pracę.

" Patryk Jaki (...) rzecznik Klubu Parlamentarnego Zjednoczona Prawica jest parlamentarzystą widocznym, wręcz rzucającym się w oczy, ale i pracowitym, co podkreślają nawet jego polityczni przeciwnicy, choć zarzucają mu też potężne parcie na szkło. Aktywność potwierdzają statystyki: 114 wystąpień, i prawie drugie tyle interpelacji i zapytań. Umie się sprzedawać – ma chyba najlepszą, bo przejrzystą i aktualną stronę internetową wśród posłów.

Pracował m.in. w komisji gospodarki i w Parlamentarnym Zespole ds. wolnego rynku (jest wiceprzewodniczącym). Jest autorem kilkunastu projektów ustaw i uchwał, m.in. ustawy obniżającej emerytury funkcjonariuszom UB, żłobkowej oraz ustawy przywracającej obowiązkowe lekcje historii do szkół (w całej Polsce zebrano 150 tys. podpisów z poparciem) i ostatnio, o zakazie wyrzucania żywności przez markety. Sejm uchwalił – po ostrej kłótni - przygotowaną przez niego uchwałę honorującą pułkownika Kuklińskiego. Był też autorem "Raportu o stanie polskiej infrastruktury” - złożył wniosek o wotum nieufności dla Sławomira Nowaka. Sam za ważne osiągnięcie uważa doprowadzenie w Sejmie do debaty o Elektrowni Opole.

Mocno widoczny w ogólnopolskich TV wypowiadał się ciętym językiem. O 100 dniach Ewy Kopacz mówił, że jedynym jej osiągnięciem była sesja dla "Vivy”, a o Jolancie Kwaśniewskiej, że w więzieniu już nie będzie uczyć jak jeść bezy, ale grochówkę. W kampanii samorządowej wsparł Arkadiusza Wiśniewskiego, przyczyniając się do jego zwycięstwa.

Tutaj cały tekst o parlamentarzystach z Opolszczyzny.

Złożyłem projekt ustawy zakazujący hipermarketom manowania żywności

W Polsce marnuje się prawie 9 mln ton żywności rocznie, podczas gdy prawie 3 mln Polaków żyje na granicy ubóstwa, a 126 tys. dzieci w klasach od I do IV szkoły podstawowej wciąż nie dojada, dlatego złozyłem w piątek w Sejmie projekt ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by sklepy oddawały marnowaną żywność, bo od 2013 r. nie jest to objęte podatkiem VAT - co więcej - działa Bank Żywności, który ma gotową infrastrukturę. - Ale okazuje się, że od czasu zniesienia VAT, tylko dwa markety podpisały umowę z Bankiem Żywności. Reszta woli to jedzenie wyrzucać.

Ustawa zobowiązuje hipermarkety do oddawania marnowanej żywności na cele charytatywne, a sklepy niestosujące się do przepisów będą karane grzywną.

1.jpg_n
2_s
3_s
Projekt Ustawy

TVN24.pl
NTO.pl

Patryk Jaki najlepszym parlamentarzystą Opolszczyzny wg NTO

Głosami ponad 10 tys opolan Patryk Jaki wygrał plebiscyt dziennika NTO na najlepszego parlamentarzystę Opolszczyzny.

plebiscyt_n
NTO.pl