Poseł

 

 


Przyjazny urząd, nastawiony na obywatela - propozycje Jakiego

23 maja 2018, 10:19

23 maja na konferencji prasowej, Patryk Jaki przedstawił pierwsze zmiany, które mają ułatwić mieszkańcom Warszawy korzystanie ze sprawnej administracji. Jak mówi wiceminister sprawiedliwości - urzędy muszą stać przodem do Warszawiaków.

Poniżej przedstawione są proponowane zmiany organizacyjne, dzięki którym, bez większych kosztów można wprowadzić inne myślenie o działalności administracji.

  • Dwa dni do 20:00. Wydziały obsługi będą pracować dłużej.

Urzędy muszą dostosowywać się do oczekiwań pracujących warszawiaków. Przez 2 dni w tygodniu Wydziały Obsługi Mieszkańców będą czynne do godziny 20:00. Dziś są czynne w poniedziałki do 18:00 w pozostałe dni do 16:00

  • Wizyty domowe urzędników.

Osoby starsze i niepełnosprawne będą mogły zamówić wizyty urzędnika do miejsca zamieszania, aby załatwić sprawę urzędową nie wychodząc z domu. Te rozwiązanie dotyczy nie tylko dowodów osobistych (co jest możliwe już dzisiaj) ale także wszystkich podstawowych spraw urzędowych.

  • Asystenci klienta w urzędach.

We wszystkich urzędach dzielnic będą tzw. asystenci klienta, których zadaniem będzie pomoc w załatwieniu danej sprawy np. poprzez udzielanie niezbędnych informacji, wybór odpowiedniego wniosku, jeszcze przed podejściem do okienka. Będą to pracownicy nie pracujący zza biurka, ich zadaniem będzie praktyczna pomoc klientom urzędów.

urząd w tekście

Imię, pseudonim (wymagane)

Treść komentarza

Przepisz czarne znaki