Poseł

 

 


Podwyżka dla Zembaczyńskiego?

22 lutego 2009, 17:18

 

W świat właśnie poszła informacja o podwyżce dla Prezydenta Opola. Wiele osób zwraca uwaga za fakt, że w czasie kryzysu, kiedy wiele osób traci pracę to nie moralna propozycja. Ratusz broni się, że to tylko tradycyjna rewaloryzacja, która należy się każdemu urzędnikowi, a związana jest z tzw. czynnikiem obiektywnym tzn. inflacją. Dotychczas tak rzeczywiście było. Standardy zaczęły się zmieniać w tym roku za sprawą rządu Platformy Obywatelskiej, która ustami swojego lidera zaczęła się brać nawet za te „naturalne” podwyżki. I populistycznie zabrano rewaloryzację Posłom, Senatorom, Ministrom, Sekretarzom Stanu, Biuro Poselskim i całej najwyższej administracji czyli tzw. „R-ce” . Zapomniano, że rewaloryzacja to nie „podwyżka”,  ale mechanizm broniący przed realną „obniżką” wynagrodzenia tj. w związku z inflacją czyli rosnącymi kosztami życia pensja, którą otrzymywaliśmy do tej pory ma de facto niższa wartość. To wszystko wydaje się oczywiste dlatego nawet ja od ponad 2 lat regularnie głosowałem za podwyżką rewaloryzacyjną Prezydenta Zembaczyńskiego.  Natomiast w wypadku kiedy partia, której reprezentantem jest Prezydent zaczyna głosić jakieś poglądy to dobrze by było, aby było w tym konsekwentna i chociaż sama przestrzegała wyznaczonych przez siebie standardów tj. populistyczna polityka zaciskania pasa? – Proszę bardzo niech przykład dadzą członkowie PO tacy jak Prezydent Zembaczyński.

 

Wczoraj zorganizowaliśmy konferencję prasową na m.in. ten temat i generalnie opowiedzieliśmy się za obniżką wynagrodzenia Prezydenta, ale tylko w jednym aspekcie tj. dotyczącym „premii za osiągane sukcesy”. Podkreśliłem, że nie ma zamiaru czepiać się pensji zasadniczej w tym właśnie tej rewaloryzacyjnej części ani 13-nastki(jak sugerują niektóre media) – mimo wyżej opisanej polityki prowadzonej przez rządzącą partię. Naprawdę w tym wypadku zachowaliśmy się konstruktywnie nie potępiając w czambuł tej rewaloryzacji.

Tymczasem komentarze niektórych mediów z tego wydarzenia brzmią iście satyrycznie. Sugerowanie hipokryzji, bo „my” (tzn. radni ) dostaliśmy też podwyżki jest nieuczciwe, ponieważ rajcy nie otrzymali normalnej podwyżki od ponad 8 lat(dalej nie pamiętam) – a Prezydent dostał chociażby w tamtym roku. Nam po prostu wg. wyżej opisanego mechanizmu „nie obniżono” diety. I za to mam się bić w pierś? Tym bardziej, że ja nie czepiłem się Prezydenckiej „13-stki” czy rewaloryzacji. Po secundo jak już dostane podwyżkę inflacyjną swojej diety(chociaż nie jest to pewne) to w liczbach wymiernych będzie to ok. ….chyba 20 zł.  Warto to wiedzieć zanim napiszę się jakieś bzdury…..

 

Podsumowując; Prezydentowi Miasta Opola jaki by nie był należy się wysoka pensja z tytułu pełnienia swojej funkcji oraz odpowiedzialności jaką ponosi. Należy mu się rewaloryzacja i „13-nastka” – co do tego nie mam wątpliwości. Mam za to uwagę co do części wynagrodzenia Prezydenta przyznawanej jako „premii za sukcesy” – R. Zembaczyński ma prawie najwyższą z możliwych – co oznaczałoby, że ma tyle osiągnięć, że już lepiej być nie może. A wszyscy dobrze wiemy, że takie stawianie nam sprawy przez opolską Platformę Obywatelską jest zwyczajnie nieuczciwe, jest wyrazem buty i megalomanii. A na to nie ma już zgody.

 

Żądanie również od polityków odpowiedzialności za słowa(PO każe oszczędzać na rewaloryzacjach) to też szanowni państwo – nic złego.

 
Imię, pseudonim (wymagane)

Treść komentarza

Przepisz czarne znaki