Poseł

 

 


Patryk Jaki Człowiekiem Roku 2017 w kategorii samorządność i społeczność lokalna

13 kwietnia 2018, 00:00

Patryk Jaki, Poseł Ziemi Opolskiej i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, dzięki licznym głosom wdzięcznych i doceniających go ludzi, zyskał tytuł Człowieka Roku 2017 w kategorii samorządność i społeczność lokalna.
 
6
 
3
 
- Polityka to służba drugiemu człowiekowi - mówił na gali w CWK w Opolu wiceminister Jaki. - dlatego tak bardzo cieszą nagrody, które pochodzą właśnie od ludzi, którym na co dzień polityk powinien służyć. Szczególnie jeżeli polityk otrzymuje te nagrody za pomoc swojej ziemi – Opolszczyźnie i Opolu, które jest i zawsze będzie najbliższe memu sercu. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy na co dzień ze mną pracują, bez których tego sukcesu by dzisiaj nie było, ale przede wszystkim mojej rodzinie, której cierpliwość jest największym wkładem w sukcesy, które odnosi polityk.
 
2

 

7
 
Pochodzący z Opola polityk został nominowany za skuteczny lobbing w Warszawie na rzecz rozwoju Opola i regionu. To dzięki jego staraniom udało się m.in. pozyskać pieniądze na budowę obwodnicy Niemodlina czy na obwodnicę Piastowską Opola, której budowa ma ruszyć w tym roku. Patryk Jaki zasłużył się również wielokrotnie na rzecz sportu. To dzięki niemu występująca na zapleczu ekstraklasy Odra Opole pozyskała sponsora w postaci Zakładów Azotowych Kędzierzyn, natomiast Gwardia Opole ma pieniądze na szkolenie i wychowywanie młodych piłkarzy ręcznych od energetycznego giganta, którym jest PGE.
1
 
4
 

czytaj więcej

Imię, pseudonim (wymagane)

Treść komentarza

Przepisz czarne znaki